TOP

W jakim okresie Polacy zaciągają najwięcej pożyczek pozabankowych

Polacy coraz chętniej sięgają po pożyczki pozabankowe. Choć przeznaczają je na różne cele, można wyróżnić kilka, na które najczęściej przeznaczane są pożyczone pieniądze. W jakim okresie pożyczki od instytucji finansowych cieszą się największym zainteresowaniem?

Pożyczki pozabankowe na wakacje

Każdy marzy o odpowiednim wypoczynku. Nie wszyscy są jednak w stanie w ciągu roku odłożyć pieniądze na wymarzoną podróż. Pozostają więc dwa rozwiązania – albo zrezygnować z wyjazdu za granicę i wyjechać na niedrogą wycieczkę gdzieś na terenie Polski, albo pożyczyć pieniądze, które pozwolą na spełnienie marzeń. Wiele osób decyduje się na to drugie rozwiązanie. Pożyczki pozabankowe zazwyczaj udzielane są w ciągu kilkudziesięciu godzin – wystarczy jedynie wypełnienie formularza i czekanie na rozpatrzenie wniosku. Oznacza to, że o pieniądze można ubiegać się niemal tuż przed wyjazdem. W okresie przedwakacyjnym wyraźnie zauważalny jest więc wzrost zainteresowania ofertami od instytucji pozabankowych.

pożyczki pozabankowe

Pożyczki pozabankowe na ślub

Polacy równie często pożyczają pieniądze w celu sfinansowania najważniejszego dnia w swoim życiu. Ślub to wydarzenie, na którym nie powinno się oszczędzać, dlatego większość osób chce zrobić wszystko, by te niezwykłe chwile były dopracowane pod każdym względem. To z kolei często wiąże się z koniecznością wydania dużej ilości pieniędzy, którymi nie każdy dysponuje. Dobrym rozwiązaniem okazują się wtedy chwilówki. Ciepłe miesiące w roku to czas, kiedy zainteresowania pożyczkami pozabankowymi wzrasta i to nie tylko ze względu na wakacyjne wyjazdy, ale także dlatego, że jest to okres, w którym odbywa się najwięcej wesel.

Pożyczki na święta

Pożyczki pozabankowe udzielane są także często w okresie przedświątecznym. To właśnie wtedy panuje prawdziwy szał zakupowy – konieczne jest nie tylko zaopatrzenie się w odpowiednie prezenty dla całej rodziny, ale także przygotowanie domu na te chwile. Istotny jest więc zakup ozdób świątecznych i wszelkich składników potrzebnych na przygotowanie potraw. To wszystko sprawia, że grudzień jest czasem, w którym Polacy wydają więcej pieniędzy niż w pozostałych miesiącach. Bez dodatkowego źródła gotówki mogą mieć więc niekiedy problemy z zakupem wszystkich niezbędnych rzeczy. Właśnie dlatego często decydują się na wzięcie pożyczki pozabankowej, która umożliwi zrealizowanie wszystkich świątecznych planów, a kiedy świąteczny szał minie, można bez trudu spłacić ją dzięki odpowiednio dostosowanemu czasowi na uregulowanie zobowiązania.